9-11 września 2022
Jeśli wpadasz w zachwyt na widok przyrody, zwierząt, tego co nas otacza i inspiruje, ale jednocześnie jest bardzo ulotne i trudne do uchwycenia; jeśli stajesz przed dylematem, w jaki sposób pokazać – zanim zniknie – czar tego, co widzisz, to ten warsztat jest dla Ciebie!
Dariusz Ogłoza o swoim warsztacie:
Patrzymy uśmiechając się do siebie i chłoniemy otoczenie, ale wtem zmienił się drobny szczegół, słońce wyszło zza horyzontu, ptak podniósł skrzydła do lotu. Dlatego na zajęciach opowiem o problemach, niespodziankach i receptach na udaną fotografię dzikiej przyrody, budowaniu klimatu, tworzeniu opowieści, operowaniu światłem, zastosowaniu obiektywów i o pracy na różnych czasach. Omówię sprawy techniczne, pułapki i kamuflaże. Zaproszę Was do dyskusji i chętnie odpowiem na nurtujące pytania.
DARIUSZ OGŁOZA, rocznik ‘64 r., fotografią zajmuje się od 30 lat. Głównie jest to fotografia rodzimej fauny i flory. Autor dociera w miejsca niedostępne dla większości ludzi, by móc utrwalać obrazy dziko żyjących gatunków zwierząt. Jego unikatowe prace są publikowane w czasopismach przyrodniczych na całym świecie. Przez wiele lat pracował jako fotoreporter dla Polskiej Agencji Prasowej, „Rzeczypospolitej” i „Dziennika Zachodniego”. Jest autorem cyklu artykułów w miesięcznikach „Digital Camera” oraz „Foto Kurier” odsłaniających tajniki dzikiej przyrody i współautorem albumu „Silesia” wydanego w Kanadzie i USA, ukazującego Dolny i Górny Śląsk.
Wielokrotny juror konkursów fotograficznych. Konsultant z ramienia Konwencji Ramsarskiej (której celem jest ochrona i osiągnięcie zrównoważonego rozwoju mokradeł na całym świecie). W roku 2016 magazyn „Zoom.nl” zaliczył autora do ścisłej czołówki najlepszych fotografów przyrodniczych w Europie, a w 2017. został ambasadorem marki Fujifilm Polska. Prowadzi wykłady w szkołach średnich oraz uczelniach wyższych. Jego prace były wystawiane w kraju i za granicą, m.in. w: USA, Kanadzie, Grecji, Szwecji, Niemczech, Francji i Anglii.
11 września 2022
Od 12:30
Zabytkowa Kopalnia Ignacy
Budynek Stolarni
warsztaty są bezpłatne, dzięki ich sponsorowi
wstęp wolny
warto być punktualnie, bo liczba miejsc siedzących będzie ograniczona
W trakcie spotkania porozmawiamy o świadomym czytaniu zdjęć i o fotoedycji, czyli o tworzeniu narracji wizualnej oraz budowaniu relacji fotografii z tekstem. Od pojedynczych zdjęć, fotoreportaży, poprzez książki fotograficzne, wystawy i strony internetowe, zaprezentuję przykłady i rozwiązania gry strategicznej z fotografią, jaką jest fotoedycja.
Zapraszam do rozmowy i dyskusji.
Po spotkaniu zapraszam wybranych na podstawie rekrutacji użytkowników Fujifilm na indywidualne 20-minutowe konsultacje z zakresu edycji/przeglądu portfolio.
EWA MEISSNER, fotografka, fotoedytorka, współzałożycielka i członkini agencji Napo Images. W latach 2000-2005 studiowała dziennikarstwo na Wydziale Politologii Collegium Civitas w Warszawie. Jej prace, oscylujące pomiędzy fotografią socjologiczno-dokumentalną a fotografią streetową, wystawiane były min. w Polsce, Francji, Czechach, Anglii i Stanach Zjednoczonych. Fotoedytorka książek fotograficznych, m.in. „Echo” M. i M. Rigamontich, „Stos” M. i M. Rigamontich, „Message” Macieja Jeziorka, „Two tailed dog” Michała Adamskiego, „Stigmy” Adama Lacha, „Some Things are Quieter Then Others” Jacka Foty.
11 września 2022
Od 14:30
Zabytkowa Kopalnia Ignacy
Budynek Stolarni
warsztaty są bezpłatne, dzięki ich sponsorowi