FAQ

odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

COVID-19

Wszyscy chcemy czuć się bezpiecznie w trakcie Festiwalu. Dlatego stosujemy się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Na zamkniętym obiekcie Organizatora – Fundacji Elektrowni Rybnik – obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Po ile są bilety na Festiwal?

Udział w RFF jest bezpłatny: tak w spotkaniach autorskich, jak i wystawach. Czasem pobierane są symboliczne opłaty za udział w warsztatach. Odsyłamy do dedykowanej zakładki.

Gdzie odbywa się Festiwal?

Wszystkie punkty programu odbywają się w budynku Fundacji Elektrowni Rybnik w Rybniku, przy ul. Podmiejskiej 43.
Wyjątkiem są działania w centrum Rybnika, o których informujemy w szczegółowym harmonogramie wydarzenia.

Czy mogę przyjść z dzieckiem?

Tak, jednak wejście z wózkiem jest utrudnione. Ponadto prosimy rodziców, aby zachowanie ich dzieci nie zakłócało spotkań autorskich.

Czy Festiwal jest odpowiedni dla osób niepełnoletnich?

Osoby niepełnoletnie, przebywające pod opieką dorosłych, mogą uczestniczyć w RFF, pod warunkiem uprzedniego sprawdzenia programu, który jest dostępny na niniejszej stronie internetowej, w serwisie Facebook, Instagram oraz u naszych patronów medialnych.

Czy polecacie jakąś bazę noclegową?

Rybnik nie posiada szerokiej oferty hotelowej, jednak polecamy wyszukiwarkę Google, a przede wszystkim booking.com

Jak dojechać do Was z centrum Rybnika?

Najszybciej oczywiście taxówką! Autobusami linii: 11, 12, 40, 41 – należy wysiąść na przystanku Rybnicka Kuźnia Osiedle i kierować się w stronę Elektrowni (to te duże kominy); obiekt Fundacji jest pierwszym budynkiem po lewej stronie, jeszcze przed oszklonym basenem. Rozkład jazdy tutaj.

Czy mogę wejść na teren Festiwalu ze swoim jedzeniem i piciem?

Zapewniamy dobrze zaopatrzoną strefę gastronomiczną, uwzględniającą kuchnię wegetariańską. Jeśli masz specjalne wymogi żywieniowe – zabierz ze sobą, czego potrzebujesz. Na terenie Festiwalu nie jest prowadzona sprzedaż alkoholu!

Szukacie wolontariuszy?

Każda para rąk się przydaje, pod warunkiem, że pomaga, a nie przeszkadza 😉 Prosimy wysłać nam wiadomość prywatną na Messengerze.

Czy mogę rejestrować program Festiwalu?

W trakcie spotkań autorskich można filmować tylko za zgodą organizatora, który skonsultuje tę decyzję z autorem wystąpienia.
Na terenie Festiwalu można robić zdjęcia bez lampy i z poszanowaniem prywatności osób biorących udział w wydarzeniu. Jeśli udostępniasz zdjęcia zrobione u nas, oznaczaj je naszymi hasztagami: #rff | #rybnickifestiwalfotografii | #(numeredycji)rff | #rybnickifestiwalfotografii(rok edycji), abyśmy mogli polubić Twoją aktywność.

W jaki sposób mogę zgłosić swoje zdjęcia do kolejnej edycji?

Co roku prowadzimy nabór zgłoszeń – zasady opisaliśmy tutaj. Amatorów serdecznie zapraszamy do pokazania się w Galerii Otwartej.